تعمیرات صندلی اداره ای

آنچه باید درباره مبلمان بدانید

سایز و اندازه مبلمان :

 

یکی از نکات اولیه و مهم در انتخاب مبل موضوع سایز آن است ،که باید متناسب با اندازه و فضای داخلی منزل و جایی که قرار است به آن اختصاص دهیم باشد.این موضوع آنقدر مهم است که اگر موقع خرید فراموش کنید حتماً دچار مشکل خواهید شد.اگر منزل شما کوچک است و فضای کمی را در اختیار دارید باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشید.مبل هایی که بزرگ هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند،  برای منازلی که فضاهای نشیمن یا پذیرایی بزرگ تری دارند مناسب هستند و مبل هایی که کوچک و متوسط تر هستند برای خانه های کوچک (که در این میان از مبلمان تخت خواب شو هم می توان استفاده کرد) مناسب ترند.حتماً درب وردی ساختمان را در نظر داشته باشید و مبلی را بخرید که به راحتی بتوانید آن را از درب و یا راهروی منزلتان به داخل منتقل کنید.

 

کارایی مبل ها :

 

قبل از انتخاب محصول مورد نظر حتماً باید مد نظر داشته باشید که قرار است این مبلمان را در کدام فضای خانه یا محل کارتان استفاده کنید، در اتاق نشیمن، پذیرایی،  اتاق کار یا مطالعه که مسلماً در شکل و جنس و رنگی که می خواهید موقع مطالعه یا تماشای تلوزیون استفاده کنید، نسبت به مبلی که قرار است در اتاق پذیرایی استفاده شود متفاوت خواهد بود. هنگام خرید باید حتماً مبلمان را تست کنید، یعنی روی مبل نشسته و فنرهای آن و اجزای ساخته شده مبل را تست نمایید. فنرهای مبل نباید آنقدر سفت باشد که چوب و فنر زیر آن را حس کنید و نه آنقدر نرم که حالت بدنتان را به خود بگیرد. فضای پشت مبل نباید تو خالی باشد. حواستان به روکش های مبل ها باشد و از روکش های با جنس عالی و مرغوب که زود خراب نمی شود استفاده کنید.

 

دسته بندی مبلمان :

 

مبل ها بر اساس ساختار به سه دسته تقسیم می شوند :

 

  • مبل استیل یا سلطنتی
  • مبل نیمه استیل ( که هم راحتی است و هم چوب استیل در آن به کار رفته است)
  • مبل تمام راحتی ( که البته طرفدارهای زیادی دارد)
  • مبل های راحتی خودشان به چند دسته تقسیم می شوند که معروف ترین آنها عبارتند از:ال، یو، شانو و ….

 

مبل استیل :

 

برای استحکام و طول عمر مبل ها باید در ساخت اسکلتشان از مواد مستحکمی استفاده شود، بهتر است که بدانید که نوع جنس و چوبی که در مبلمان استیل بکار رفته است با مبل راحتی فرق زیادی دارد.اگر قصد خرید مبل استیل را دارید دقت کنید که سبک و راحت و قابل حمل باشد.سنگین بودن مبل استیل نشانه خوب بودن آن نیست، هنگامی که روی آن می نشینید نباید صدای جیر جیر دهند و یا روی زمین صاف لق بزنند، از دیگر نشانه های مبل استیل خوب رنگ یکدست آن است که باید هیچ لکه ای روی آن مشخص نباشد، برای این تشخیص روی آن دست بکشد تا از صاف و یکنواخت بودن آن مطمئن شوید.

 

مبل نیمه استیل :

 

نوع دیگری از مبلمان هستند که در آن چوب و پارچه کمتری به کار رفته است، به همین دلیل از قیمت پایین تری نسبت به مبلمان استیل برخوردار است. مبل هایی که از چوب و پارچه بهتری ساخته شده اند مسلماً با مبلمانی که از کیفیت پایین تری برخوردارند گرانتر می باشد. بطور مثال مبلمانی که از چوب راش برای ساخت آن استفاده شده است به مراتب گرانتر از مبلمان راحتی است که در آن از چوب سفید استفاده شده است. چوب سفید همان چوب کاج است. چوب گردو نیز از چوب های مرغوب است که کار منبت را به خوبی روی خود نمایش می دهد، اما بعضی از چوب ها هستند که در حین انجام کار منبت دچار شکستگی یا پیچ و تاب می شوند. یاد آور می شود که چوب سفید در مبلمان استیل اصلاً خوب نیست.

فوم ها در مبلمان :

 

اصولاً یکی از موارد بسیار مهم در خرید مبلمان فوم ها و اسفنج آنها هستند. معمولاً مبلمانی با تشک های دبل، یکی از مناسب ترین تشک هایی است که در ساخت مبلمان بکار می رود . چرا که آنها به راحی قبال شستشو هستند . کلاً فوم ها به دو دسته تقسیم می شود، فوم های سرد و گرم . گاهاً ممکن است از اسفنج هم در ساخت تشک مبل ها استفاده شود که می بایست اسفنج آن 30 کیلویی باشد.کیفیت فرم سرد به مراتب بسیار بهتر از فوم گرم است. جالب است که بدانید فوم گرم تنها 3 ماه بیشتر قابل استفاده نخواهد بود و قابلیت خود را از دست داده و در اصطلاح می خوابد.یکی از راههای تشخیص اینکه بدانیم،  فوم استفاده شده در مبلمان سرد است یا گرم این است که به آنها فشار وارد کنیم،  هر کدام زودتر به حالت طبیعیت خود باز گردند فوم به کار رفته در آن فوم سرد است .  در مبلمانی که در آن فوم گرم بکار رفته است فوم کاملاً شکل بدن را به خود می گیرد و با تاخیر  زیاد به حالت اولیه باز می گردد.اگر هم مبلی را انتخاب کرده اید که در آن از اسنفج استفاده شده حتماً دقت کنید که اسفنج 30 تا 35 کیلویی باشد.این اسفنج ها سفت و قابل شستشو هستند و با گذشت چند ماه شکل و شمایل خود را از دست نمی دهند.

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت