تعمیرات مبل در اصفهان

انواع سیستم رنگ کاری از جمله سندپلاس-پتینه کاری برروی انواع مبلمان و سرویس خواب-سرویس ناهارخوری و کلیه مصنوعات چوبی با بهترین کیفیت صورت می پذیرد.

 

ممکن است در هنگام رنگ آمیزی مبلمان با گزینه های جدیدی روبه رو باشید. مهم ترین چیزی که باید درنظر بگیرید نوع رنگ است، زیرا برای لوازم و مبلمان از رنگ های روغنی، لاتکس و اکریلیک استفاده می کنند و گاهی اوقات رنگ گچی یا شیری هم به کار می رود. هر کدام از این رنگ ها مزایایی داشته و برای لوازم از سایر رنگ ها بهتر می باشند.

 

رنگ لاتکس :

 

رنگ لاتکس برای مبلمان بسیار محبوب است زیرا تقریبا در تمام رنگ ها موجود می باشد. می توانید از ابزار فروشی رنگ لاتکس مورد نظر خود را در برندهای مختلف خریداری کنید. انواع ارگانیک یا نیمه ارگانیک آن موجود است که برای داخل خانه توصیه می شود. این رنگ زود خشک می شود اما برای دستیابی به یک سطح بی نقص باید خوب وقت صرف کنید و به مقدار زیادی استفاده نمایید.یکی از بزرگ ترین مزیت های رنگ لاتکس برای مبلمان رنگ های مختلف آن است. می توانید یکی از رنگ ها را انتخاب کرده یا از فروشنده بخواهید بر اساس دکور و طرح خانه رنگ مورد نظر شما را ترکیب کند. همچنین رنگ لاتکس در روکش های مختلف موجود است: صاف، براق، نیمه گلاسه یا تمام گلاسه.

صاف: این نوع روکش صاف بوده و نور را منعکس نمی کند و ظاهر مات دارد. با این حال ماندگار نبوده و در مقابل ضربه، لمس و شستشو مقاوم نیست، بنابراین برای مبلمان محیط پر رفت و آمد مناسب نیست. برای داشتن سطح مقاوم تر از رنگ گچی استفاده کنید.

براق: رنگ با سطح براق مقدار کمی از نور خورشید را منعکس می کند (مانند سطح تخم مرغی). اما اگر  به رنگ مقاوم نیاز دارید این رنگ را انتخاب کنید. اگر بتوانید آن را بشویید همیشه تمیز می ماند

نیمه گلاسه: این رنگ بهترین رنگ برای لوازم است زیرا نور را منعکس کرده و در مقابل شستشو و استفاده زیاد مقاوم است. میزان زیاد ذرات رنگ در این نوع رنگ مقاومت آن را افزایش می دهد. بسیاری از مردم این رنگ را دوست دارند.

تمام گلاسه: رنگ تمام گلاسه سطح مبل را مقاوم و زیبا می کند اما به نگهداری زیاد نیاز دارد. رنگ های تمام گلاسه نور را منعکس کرده و افزایش ذرات رنگ مقاومت آن در برابر استفاده زیاد و نظافت را افزایش می دهد. البته چنین سطحی نقص ها را نشان می دهد. بنابراین در صورت انتخاب چنین رنگی برای مبلمان باید نقص ها آن را رفع کنید.

یادتان باشد که رنگ لاتکس در صورت مصرف زیاد خراش برداشته و پوسته می دهد. این رنگ لاتکس برخلاف رنگ روغنی به خورد لوازم رفته و به همین دلیل نقص های آن را نشان می دهد. همچنین به سرعت آسیب می بیند. برای نتیجه بهتر باید سطح را سنباده و بتونه زد تا در آینده کمتر آسیب ببیند

مزایا:

1_موجود در رنگ های مختلف

2_شستشوی آسان با مایع و آب

3_موجود در روکش های مختلف

معایب

1_عدم مقاومت در صورت استفاده زیاد

2_قابل شستو نبودن تمام انواع

رنگ گچی :

 

رنگ آمیزی مبلمان قدیمی و کلاسیک و یامبلمان مدرن برای متنوع نمودن آنها باعث افزایش محبوبیت رنگ گچ شده است. این رنگ برپایه آب از نوع لاتکس بوده اما لایه ضخیم تر ایجاد می کند.

رنگ گچی در رنگ فروشی ها موجود بوده و رفته رفته محبوب تر می شود. برخی از افراد رنگ گچی خود را تهیه می کنند، در حالی که در موارد دیگر خرید رنگ آماده نتیجه بهتری را ارائه می دهد. این رنگ از رنگ لاتکس گرانتر است اما به دلیل بافت صاف و ابریشمی محبوب تر می باشد.

برخلاف رنگ های دیگر، این رنگ مخصوص لوازم خانه نکاتی دارد که باید درنظر بگیرید. اگر سریع خشک شود که البته مزیت آن محسوب می شود، رد قلم در معرض دید خواهد بود. بنابراین حتما در هنگام بررسی سطح این قسمت ها را خواهید دید. از آنجایی که محبوبیت رنگ های گچی افزایش می یابد بنابراین باید فرایند استفاده از آن را نیز بدانید. با سنباده زدن می توانید به یک سطح خاص و متمایز دست پیدا کنید، بنابراین باید راه های استفاده از این محصول را بدانید.

مزایا :

1_چسبندگی به اغلب سطوح

2_خشک شدن سریع

3_سطح صاف

معایب :

1_احتمال پیدا بودن رد قلم

2_احتمال خراش برداشتن سطح

3_احتمال گران بودن با رنگ های محدود

رنگ شیری :

 

اگر برای رنگ آمیزی مبلمان به دنبال یک رنگ طبیعی هستید که سطح آن از رنگ گچی باریک تر باشد، رنگ شیری می تواند برای شما مناسب باشد. این رنگ غیر سمی از پروتئین شیر و فعال کننده که لیمو یا بوره می باشد، تهیه می شود. سپس رنگدانه ها اضافه می شوند تا رنگ های متنوع ایجاد شود.

رنگ شیری به دلیل دارا نبودن مواد شیمیایی یا فوم افزوده از لحاظ محیط زیستی مناسب است. به همین دلیل این رنگ برای رنگ آمیزی لوازم خانه و خانه ها استفاده می شود. گرچه این رنگ در شرایط مختلف استفاده می شود اما گاهی اوقات ممکن است برای سطح مناسب نباشد. برای دستیابی به یک سطح یکدست (تکه تکه نشدن به دلیل آب محور بودن رنگ) باید رنگ را ترکیبی کنید و تا برای سطوحی مانند شیشه یا پلاستیک مناسب باشد.

یکی از مشخصه های رنگ شیری این است که به صورت پودر استفاده می شود. آن را با آب مخلوط کرده و برای موارد بعدی ذخیره کنید. این رنگ از رنگ گچی ارزان تر بوده و نتایج مشابه را ایجاد می کند. یک لایه رنگ مومی یا روغنی می تواند از روکش رنگ نگهداری کند.

مزایا :

1_فرمول پودری غیر سمی

2_خشک شدن سریع

3_قابل استفاده روی اغلب سطوح

معایب :

1_دشواری در دستیابی به غلظت مورد نظر

2_احتمال خراش و پوسته دادن بدون عایق

3_نیاز به ترکیب شدن

رنگ های روغنی :

 

رنگ های روغنی یا آلکید نوعی رنگ مقاوم است که برای لوازم به کار می رود. با این حال، این ماندگاری بی هزینه نیست زیرا رنگ های روغنی گران هستند، دیرتر خشک می شوند و به دلیل میزان بالای مواد شیمیایی به تهویه بالا نیاز دارند.

با این وجود اگر می خواهید سطح رنگ شده لوازم خانه پوسته نداده و آسیب نبیند باید از رنگ روغنی استفاده کنید. باید قلم موی دندانه طبیعی و رقیق کننده رنگ داشته باشید. مزیت رنگ روغنی در این است که برای سطوح مختلف اسنفاده شده و از آنجایی که به خوبی روی سطح می نشیند، استفاده از آن آسان است. زمان خشک شدن بین هر لایه رنگ تا حدود 24 ساعت است، با این حال سرعت پنهان کردن نقص ها از رنگ های برپایه بیشتر است.

اگر از جنس لوازم خبر ندارید از رنگ روغنی استفاده کنید. گرچه رنگ های برپایه آب به راحتی به سطح رنگ شده با رنگ روغنی نمی چسبند، اما این رنگ بر روی رنگ روغنی یا رنگ برپایه آب استفاده می شود. با این حال مواد شیمیایی ناشی از این رنگ ها نگرانی هایی را ایجاد کرده و باید تهویه کافی فراهم شود. برخی از ایالت ها فروش رنگ روغنی را ممنوع کرده اند. بنابراین یافتن رنگ روغنی برای لوازم دشوارتر است، زیرا در همه فروشگاه ها یافت نمی شود.

مزایا :

1_سطح مقاوم

2_فرمول یکدست

3_قابل استفاده بر روی اغلب لوازم

معایب :

1_میزان بالای مواد شیمیایی

2_مدت زمان طولانی برای خشک شدن هر لایه

3_موجود نبودن در تمام ایالات

نکات لازم

غیر از انتخاب نوع رنگ برای لوازم، باید روش رنگ آمیزی مناسب را هم انتخاب کنید. قلم موی دندانه طبیعی (برای رنگ روغنی)، قلم موی دندانه مصنوعی (برای رنگ برپایه آب) یا لباس، غلتک یا اسفنج، می تواند مورد نیاز باشد.بر اساس نوع رنگ آمیزی ضربات  و سطح روکش متفاوت خواهند بود. قلم مو پوشش دهی کامل ایجاد کرده اما ضربه های قلم مشخص خواهد بود (مخصوصا در رنگ برپایه آب). غلتک کنترل کمتری را ایجاد کرده اما پوشش دهی آن مناسب است. رنگ آمیزی با اسفنج برای لوازم بهتر است.

لیست قیمت رنگ کاری:

مبل راحتی دسته چوبی:

فولکسی یا بشقابی : 12.000.000 الی 15.000.000 ریال

پاسنگی یا پژوئی : 14.000.000 الی 19.000.000 ریال

انواع دیگر مبل:

مبل پذیرائی فرحی 9 نفره : 15.000.000 الی 20.000.000

مبل پذیرائی تشک دوبل 9 نفره : 20.000.000 الی 25.000.000

مبل پذیرائی دسته متکائی تشک دوبل 9 نفره : 15.000.000 الی 20.000.000

تذکر : تمامی قیمتها به ریال می باشد 

تذکر : در مورد مبلمانهای پذیرائی در صورت وجود صندلیهای نهارخوری و میز در مورد رنگ کای و رویه کوبی به ازای هر 8 نفر نهارخوری 65% به قیمت مبل اضافه می گردد.

لازم بذکراست این قیمتها نسبت به تورمات و نوسانات مواد اولیه تقریبی می باشد و جهت بر آورد تقریبی در سایت گذاشته شده و در زمانی که تمایل به انجام خدمات ذکر شده از روشهایی که در سایت اعلام شده در کمترین زمان می توانید از هزینه کامل و قطعی مطلع گردید.

قیمتهای ذکر شده بر اساس خدمات درجه یک با گارانتی 60 ماه ذکر شده و به ترتیب درجه دو حدود 20% کاهش قیمت و درجه سه با 40% کاهش قیمت نسبت به قیتهای ذکر شده (درجه یک ) میباشد.

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت