تعمیرات صندلی اداره ای

نکاتی درباره چیدمان مبل

 انتخاب رنگ و چیدمان :

 

انتخاب رنگ مبل موضوعی سلیقه ای است. اما استفاده از رنگ هایی ماننده کرم روشن یا حتی سفید، باعث می شود فضا بزرگتر و زنده تر به نظر آید.شما می توانید از مبل هایی با اشکال هندسی صلب یا بدون منحنی استفاده کنید. در مورد نحوه چیدمان، باید مبلمان را چسبیده به دیوار قرار دهید، مبلمان در کنار دیوار صاف ترکیب مناسب تری را ایجاد می کنند. ضمناً این کار باعث می شود تا از هدر رفتن کوچک ترین فضاها نیز جلوگیری شود. اگر در جلوی پنجره ها از پرده پارچه ای استفاده می کنید، بهتر است رنگ آن ها را نیز روشن و مطابق با مبلمانتان انتخاب کنید

 

  چیدمان اریب :

 

اگر می خواهید فضای داخلی گفت وگو در خانه بیشتر و بزرگ تر به نظر برسد، می توانید از این نوع چیدمان استفاده کنید. این نوع چیدمان فضایی دوستانه و صمیمی برای شما ایجاد می کند. دقت داشته باشید، مبلمان را که کج می چینید میز جلو مبلی آن را هم دقیقاً در همان زاویه در جلوی مبل ها قرار دهید.  سعی کنید از هیچ نوع پارچه یا فرشی استفاده نکنید تا فضا بازتر و بزرگتر دیده شود.

 

 چیدمان قرینه :

 

همیشه در همه جا یک نقطه کانونی لازم است. در چیدمان خانه هم شومینه یا تلویزیون این نقش را به عهده دارند. فقط در چیدمان مبلمان، قرینه بودن را نیز حتماً در نظر داشته باشید، که دو طرف اتاق باید کاملاً با هم منطبق باشند . این نوع ایده پردازی برای دکوراسیون اتاق نشیمن به شمارمی رود.

 

چیدمان رودرو :

 

یکی از اصول چیدمان اتاق نشیمن این است که مبلمان را رو به روی هم قرار دهیم و میز جلوی مبل را در وسط آن ها قرارداده تا همه اعضای خانواده و دیگر مهمانان دور یکدیگر جمع شوند.

چیدمان چهار نفره :

 

در این چیدمان باید از ایده چهار صندلی و یا مبل تک نفره استفاده کنید. برای اینکه این فضا زیبا و تمیز به نظر برسد از روکش های سفید و کوسن های واحد برای هر چهار صندلی استفاده کنید.

چیدمان ال شکل :

 

در اتاق های نشیمن بزرگ می توانید یک کاناپه بزرگ و مبل دو نفره را در کنار هم به صورت ” ال” قرار دهید همچنین در مقابل آنها میز بگذارید و با تک صندلی های متنوع می توانید فضاهای رو به روی آنها را پر کنید. این نوع چیدمان این مزیت را دارد که به راحتی جابجا شود و برای صمیمیت بیشتر جلوتر بروید و به مبل و کاناپه نزدیک شوید.

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت