تعمیرات مبل در اصفهان

ویژگی های مثبت مبلمان چرمی و مبلمان پارچه ای

با وجود تنوع بالا در مبلمان، انتخاب از بین انواع آن‌ها شاید کمی مشکل باشد. چرا که علاوه بر نقش مهم مبلمان در دکوراسیون  خانه، باید به جنس و راحتی آن‌ها و سلیقه شخصی افراد نیز توجه کرد.

 

 

ویژگی‌های مثبت مبلمان پارچه‌ای :

 

راحتی :

 

راحتی در مبل‌های پارچه‌ای معمولا بستگی به نوع پارچه استفاد شده در آن‌ها را دارد، اما به چندین دلیل معمولا راحتی مبل‌های پارچه‌ای بیشتر از مبل‌های چرمی است؛ چرا که مبل‌های پارچه‌ای معمولا گرم‌تر و نرم‌تر از مبل‌های چرمی هستند همچنین مبل‌های چرمی معمولا سفت‌تر از مبل‌های پارچه‌ای هستند.

 

رنگ و طرح :

 

مبل های پارچه‌ای نسبت به مبلمان چرمی از طرح و رنگ‌های بیشتری برخوردار هستند و می‌توانید با توجه به تم کلی و رنگ استفاده شده در منزل خو، مبلمان پارچه‌ای دلخواه خود را خریداری کنید.

 

مقاومت :

 

مقاومت درمبل‌های پارچه‌ای نیز بستگی به جنس پارچه استفاده شده در مبلمان را دارد (همان طور که مقاومت مبلمان چرمی نیز بستگی به نوع چرم استفاده شده دارد)همچنین درمبلمان پارچه‌ای از نوعی روکش مقاوم در برابر لکه استفاده می‌شود که در این صورت به راحتی می‌توان لکه‌های به وجود آمده روی مبلمان را تمیز کرد. از طرفی روی مبلمان پارچه‌ای همانند مبل‌های چرمی خراش نمی‌افتد و مبل‌های پارچه‌ای از این نظر نسبت به مبل‌های چرمی بهتر هستند.

 

ویژگی‌های مثبت مبلمان چرمی :

 

ظاهر :

 

ظاهر مبلمان چرمی به گونه است که ظرافت خاصی را در اتاق ایجاد می‌کنند که مبلمان پارچه‌ای از ایجاد آن در منزل ناتوان هستند. مبل‌های چرمی برای خانه‌هایی با دکوراسیون سنتی مرسوم‌تر از مبلمان پارچه‌ای  هستند.

 

نگهداری و تمیز کردن :

 

مبلمان پارچه ای نسبت به مبلمان چرمی مقاومت بیشتری داند اما نگهداری از مبلمان چرمی و تمیز کردن آن ها نسبیت به مبلمان پارچه ای راحت تر است چرا که این نوع مبلمان را به راحتی با یک دستمال مرطوب می‌توان تمیز کرد اما تمیز کردن مبل پارچه‌ای ممکن است که به این راحتی نباشد.

 

مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی :

 

افرادی که مبتلا به آلرژی هستند با مبل های چرمی راحت تر هستند چرا که مبلامن چرمی  بر خلاف مبل‌های پارچه‌ای گرد و خاک و یا موی حیوانات خانگی را به خود جذب نمی‌کنند.

 

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت