تعمیرات مبل ارزان با گارانتی

فوم مبل چیست ؟

اثاثیه و لوازم منزل به‌ خصوص مبلمان به مرور زمان و با استفاده مکرر از آن‌ها کهنه و فرسوده می‌شوند و همواره بایستی مراقب رنگ، بافت پارچه و تمیزی‌ها بود. با این‌ حال مهم‌ترین بخش مورد استفاده از مبل، جایی است که شما آن را به چشم نمی‌بینید؛ یعنی فوم مبل. اگر می‌خواهید ببینید فوم مبل چیست و با انواع آن و ویژگی‌هایش آشنا شوید، با مبل مهتاب همراه باشید.

 

فوم انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

 

  • نمدی
  • پنبه‌ای
  • چسبی
  • فنری
  • لایه‌ای

 

فوم نمدی چیست؟

 

این نوع فوم بیشتر در بالشتک و کوسن مبل استفاده می‌شود تا علاوه بر ایجاد ظاهری صاف، مانع از لغزش شود. ضخامتش هم از خیلی نازک تا حدود ۳ سانتی متر متغیر است. پنبه، پشم، پلی‌استر و سایر ترکیبات در این نوع فوم وجود دارند.

 

فوم پنبه‌ای چیست ؟

 

مواد فوم پنبه‌ای، از پنبه خالص است که به‌ صورت لایه‌بندی رو هم قرار می‌گیرند و دارای دو وزن متفاوت هستند:

۲۶.۵ انسی (حدود 750 گرم) که شامل فوم‌های نازک شده است و ۴۲.۳ اونسی (حدود 1100 گرم) که به فوم‌های ضخیم می‌گویند.

پنبه، فیبری طبیعی است که می‌تواند ظاهر پارچه‌ای که آن را پوشش داده برهم زند و احساس ناراحتی برای فردی که روی مبل می‌نشیند، ایجاد کند و در طولانی‌ مدت مشکلاتی برای مبلمان و صندلی‌ها ایجاد می‌کند.

 

فوم پشمی چیست؟

 

بافت پشمی از ضایعات پشم تولید شده و به صورت زیر در دسترس می‌باشد:

بافت پشمی سوزنی که قوی و با دوام بوده اغلب اوقات برای پوشش فنرهای تختخواب یا مبل استفاده می‌شود.

بافت پشمی لایه‌ای که به هیچ عنوان برای مبلمان توصیه نمی‌شود؛ چون که به راحتی این لایه‌ها از هم جدا شده و ظاهر مبلمان در مدت‌ زمان کوتاهی تغییر می‌کند.

 

کیفیت فوم مبل مهتاب :

 

فوم های مبل مهتاب دارای کیفیت بالا هستند و به‌ راحتی فشرده و از هم گسیخته نمی‌شود. خرید فوم‌هایی با تراکم بالاتر، هزینه بیشتری هم دارند. استفاده از فوم باکیفیت بالا، راحتی مبلمان را افزایش داده و ظاهرش را در بلند مدت حفظ می‌کند.

 

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت