شستشوی مبل در اصفهان

پارکت و لمینت

پارکت نوعی از کف پوش ها هستند که از جنس چوب طبیعی اند و هنگام نصب آن ها را به زمین می چسباند در انتها هم روی آن را ساب و لاک می زنند.

پارکت، کفپوش لوکس و گران قیمتی است اما می توانند گرما و حس طبیعت را به خانه شما بیاورد.

 

لمینت چیست؟

 

 

لمینت که در بازار به پارکت لمینت معروف است به نوعی از کف پوش ها گفته می شود که از چند لایه چوب فشرده ساخته شده. هر چند که سطح خارجی آن طرح و نگار چوب را دارد و می توان به محبوبیت این نوع کف پوش به دلیل نصب آسان، قیمت پایین تر نصب به پارکت و مقاومت بیشتر در برابر آب اشاره کرد.

 

تفاوت پارکت و لمینت در چیست ؟

 

نحوه نصب :

 

برای نصب پارکت از چسب مخصوصی استفاده می شود و کثیف کاری زیادی دارد بعد از این که چسب خشک شد سطح را آاب زده و بعد یک لایه لاک روی آن اجرا می شود. اما لمینت ها برای اجرا هیچ نیازی به چسب ندارند دور تا دورشان شیار هایی وجود دارد و به نام کلیک که به صورت نر وماده درون هم قرار می گیرند و قفل می شود بنابر این سطح زیادی را به صورت سریع و بدون کثیف کاری لمینت کرد. در ضمن بدانیم به دلیل استفاده نکردن از چسب امکان جمع کردن لمینت هست و جای دیگر نصب کرد. قبل از اجرای لمینت روی کف فوم ها مخصوص پهن می کنند که عایق مناسبی برای صدا و حرارت است.

 

مقاومت در برابر آب :

 

پارکت ها چون از چوب خالص تشکیل شده اند به شدت به آب واکنش می دهند و در صورت خیس شدن ورم می کند. اما لمینت ها در برابر آب مقاومت بسیار بالایی دارند.

 

مقاومت در برابر اجسام نوک تیز :

 

پارکت ها بر خلاف لمینت ها به اجسام نوک تیز حساسند و خیلی زود آسیب می بینند.

 

دوام :

 

پارکت نسبت به لمینت دوام و طول عمر بیشتری دارد. ضمن اینکه به خاطر طبیعی بودن به راحتی طرح و نقش خود را از دست نمی دهد.

 

قیمت :

 

همانطور که پیش از این گفتیم یکی دیگر از تفاوت های پارکت و لمینت قیمت آن است که پارکت کف پوش لوکس به شمار می آید و تفاوت قیمتی بسیار بالایی با لمینت دارد.

 

قابلیت تعویض :

 

دیگر تفاوت این دو محصول، اگر قطعه ای از لمینت آسیب ببیند می توان به راحتی آن را تعویض کرد در حالی که پارکت چنین قابلیتی ندارد.

 

تنوع طرح :

 

پارکت ها طرح اصلی چوب را دارند و به همین دلیل طرح هایشان تنوع کمتری نسبت به لمینت دارد.

 

زیبایی :

 

پارکت به خاطر طبیعی بودن جنس آن نسبت به لمینت حس بهتر و طبیعی تری را به شما می دهد.

 

نگهداری :

 

لمینت از پارکت بسیار راحت تر است. شما می توانید با پارچه ای مرطوب یا تر سطح لمینت را تمیز کنید. اما برای پارکت باید از موادی خاص استفاده کرد که به پوشش آن آسیب نزند در عوض پارکت را می توان سنباده زد اما لمینت چنین قابلیتی ندارد.

 

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت