تعمیرات صندلی اداری

کاغذ دیواری

پوشش تزئینی است که برای پوشش دادن دیوارهای داخلی در ادارات، خانه ها، رستوران ها و …

این نوع پوشش به صورت رول یا متری فروخته می شود و با چسباندن روی دیوار استفاده می شود.

 

انواع کاربرد های کاغذ دیواری :

 

1.کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان

2.کاغذ دیواری اتاق خواب

3.کاغذ دیواری اتاق کودک

 

 کاغذ دیواری اتاق کودک :

 

وظیفه اصلی کاغذ دیواری اتاق کودک این است که فضای گرم و دلچسب را برای بچه ها فراهم می کند زیرا دکور اتاق کودک توسط پدر و مادرها انتخاب می شود. کودکان در دنیایی با تصورات و خلاقیت های بی نهایت زندگی می کنند و برای کاغذ دیواری اتاق کودک باید این مسائل را در نظر بگیرند. برای اتاق کودک از رنگ های ملایم استفاده می شود. از رنگ هایی مانند: یاسی _کرم _صورتی _ابی روشن و زرد استفاده از این رنگ ها باعث آسایش کودکان می شود.

 

 نصب کاغذ دیواری :

 

همان گونه که دیوار قبل از رنگ نیاز به آماده سازی دارد برای نصب کاغذ دیواری نیز باید ابتدا دیوار را آماده کرد که به زیر سازی معروف است. شامل بر طرف کردن سوراخ ها و خرابی های گچ دیوار می شود به گونه ای که دیوار کاملاً صاف و یکدست می باشد. علاوه براین هر جنس دیواری برای چسباندن کاغذ مناسب نیست. به عنوان مثال دیوار های گچی نسبت به دیوار های سیمانی یا چوبی پذیرش بهتری برای کاغذ دارد.

بهتر است کاغذ دیواری در جای خشک نصب شود .از دیگر نکاتی که بهتر است بدانیم قبل از نصب کاغذ دیواری ابعاد دیوار است اگر طول و ارتفاع دیوار کم باشد بسیاری از نقش و نگار های کاغذ دیواری بریده می شود. طرح کاغذ دیواری ها به جز کاغذ دیواری های پوستری، تکرار شونده است بنابراین  بهتر است دیواری انتخاب شود که فضای کافی برای تکرار چند بار طرح کاغذ دیواری را داشته باشد. هرچه کاغذ دیواری درشت تر باشد دیواری که روی آن نصب می شود نیز باید بزرگتر باشد.

پوستر چیست ؟

 

پوستر دیواری، دیوار پوشی است که مانند کاغذ دیواری با این تفاوت که طرح های روی آن مانند پوستر از یک شکل و موضوع کامل و بزرگ مانند تصویری از یک ساحل و یا عکسی از یک درخت و منظره اطراف آن تشکیل شده است. اکثرا تصاویر چاپ شده بر روی پوستر دیواری ها سه بعدی بوده و به همین خاطر به پوستر سه بعدی معروف است که بعضی افراد به اشتباه آن را کاغذ دیواری سه بعدی می نامند. پوستر دیواری به دو صورت آماده و سفارشی در بازار موجود می باشد.

 

تفاوت بین پوستر دیواری و کاغذ دیواری :

 

پوستر دیواری با کاغذ دیواری متفاوت است.این تفاوت هم از نظر جنس و هم از نظر طرح می باشد.کاغذ دیواری به صورت رول به فروش می رسد و پس از نصب، طرح و نقش روی آن، معمولاً تکراری از یک تصویر است مانند تکرار تصویر یک گل، دیوار شما هر چقدر هم که عریض باشد با افزودن تعداد رول می توانید نصب کاغذ دیواری را ادامه دهید تا تمام دیوار پوشیده شود و محدودیتی از نظر عرض و ارتفاع وجود ندارد .اما پوستر دیواری پس از نصب تشکیل یک تصویر بزرگ می دهد. پوستر ها پشت چسب نیستند و بایستی با چسب مخصوص و نصاب حرفه ای نصب شود. بهترین جای نصب یک پوستر دیواری کلی ترین دیوار است برای فضاهای کوچکتر سعی کنید از تصاویری که عمق دارند استفاده کنید تا مکان شما بزرگ تر جلوه کند.

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت