مبل ماه تابان مهتاب

۳ ترفند برای تمیز کردن روکش مبلمان

 اگر مبل‌های شما دارای پوشش‌های قابل جدا سازی باشند، تمیز کردن مبل‌ها کار بسیار آسانی است فقط کافیست که شما روکش‌ها را جدا کرده ودرون ماشین لباسشویی قرار دهید و با توجه به جنس پارچه ماشین تان را تنظیم کنید و پس از نیم الی یک ساعت روکش‌های تازه و نو را از درون ماشین لباسشویی تحویل بگیرید. از یاد نبرید قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما برچسب روکش مبل تان را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین شرایط، برای شستشوی روکش‌ها را فراهم کنید. اما اگر روکش مبل‌های تان قابل تعویض نباشند در چنین شرایطی شما باید ابتدا به فکر تهیه لوازم مورد نیاز برای لکه بری از روی سطح مبل تان باشید. سپس اقدام به تمیز کاری سطح آن‌ها کنید.

امروزه در بازار انواع مختلفی از لکه بر‌های شیمیایی موجود است در ضمن با یک سرچ ساده در اینترنت نیز می‌توانید بهترین مایع برای شستشوی مبل خود را بیابید. به طور معمول طریقه استفاده از این گونه پاک کننده‌ها روی برچسب راهنمای آن‌ها درج شده است. در ادامه مبل مهتاب شما را با چند روش صحیح و اصولی خلاص شدن از شر لکه‌های روی انواع مبلمان چه چرمی و چه پارچه‌ای آشنا می‌کند.

کدام یک از محصولات تمیز کننده، اثاثیه خانه باید استفاده شود؟

 

شما می‌توانید از بسیاری از فروشگاه ها، محصولات تمیز کننده و وسایل منزل را خریداری کنید. اما محصولات تمیز کننده طبیعی نیز وجود دارند، که می‌توانید از آن‌ها برای پاک کردن لکه ها‌ی روی مبل استفاده کنید، این مواد طبیعی به طور معمول در خانه یافت می‌شوند، شما می‌توانید این مواد طبیعی را با مخلوطی از آب ولرم و یا یک شوینده ضعیف مخلوط کنید و با استفاده از یک اسفنج تمیز لکه‌های ایجاد شده روی مبل و صندلی‌ها را تمیز کنید. درادامه شما را با برخی از این وسایل تمیز کننده طبیعی آشنا می‌کنیم.

استفاده از سرکه سفید: این ماده یک انتخاب خوب برای از بین بردن لکه‌های سطحی است، اما نباید از یاد برد برای بهتر تمیز کردن و نابودی صد درصدی لکه‌ها باید از یک صابون و یا یک مایع لکه بر شیمیایی استفاده کرد. یکی دیگر از معایب استفاده از سرکه این است که وقتی از آن استفاده می‌کنید باید پنجره‌ها را باز کنید تا بوی حاصل از سرکه از فضای داخلی خانه خارج شود.

 

نحوه پاک کردن مبلمان و یا لوازم داخلی در ۳ مرحله:

 

 

تمیز کردن مبلمان یک علم نیست فقط کافیست قبل از انجام کار وسایل مورد نیاز برای تمیز کاری آماده کرده و یکسری اقدامات را انجام دهید برای آشنا شدن با این اقدامات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

آماده سازی بستر برای پاکسازی:

 

قبل از تمیز کاری مبلمان ابتدا آن را در حالتی قرار دهید که بتوانید به راحتی عملیات پاکسازی را روی آن پیاده کنید در این کار ابتدا بالش و یا توسن‌ها مبل را از روی آن جدا کنید و مبلتان را کمی از دیوار فاصله بدهید تا برای تمیز کردن آن با مشکل جابجایی روبرو نشوید. سپس با استفاده از جارو برقی گرد و غبار روی مبل‌های را تمیز کنید تا در هنگام پاک کردن با مشلات بیشتر روبرو نشوید چرا که گردوغبار به محض اینکه با جسم مرطوب برخورد کند باعث آلوده‌تر کردن محیط اطراف می‌شود.

 

تمیز کردن نقطه‌ای:

 

وقتی تمام رو و زیر مبل‌ها را به خوبی جارو کشیدید. به دنبال لکه‌هایی باشید که ظاهر مبل تان را زشت کرده اند در این مرحله با استفاده از یک پارچه خشک و تمیز و یا یک اسفنج نرم و تمیز، را به مقداری سرکه آغشته کنید سپس بر روی لکه مورد نظر بمالید تا سرکه باعث رقیق شدن لکه روی مبل شود سپس پس از چند دقیقه با یک پارچه تمیز دیگر سطح مورد نظر را پاک کنید اگر با این روش لکه از بین رفت منتظر بمانید تا مبل خشک شود، اما اگر هنوز لکه مورد نظر روی مبل خودنمایی کرد این بار با استفاده از یک شوینده مخصوص لکه بری مبل و مقداری آب گرم سطح مورد نظر را به خوبی پاک کنید. سپس چند دقیقه صبر کنید تا سطح مبل خشک شود.

 

خشک کردن اصولی:

 

 

بسیاری از مردم پس از لکه بری مبل‌ها سعی می‌کنند رطوبت باقی مانده روی مبل‌ها را با استفاده از سشوار خشک کنند. این کار هم باعث پرزدار شدن پارچه مبل بر اثر حرارت زیاد سشوار می‌شود و هم هزینه برق را بالا می‌برد بهترین گزینه برای خشک کردن روکش مبل این است که اجازه دهید تا به طور طبیعی در دمای منزل خشک شود. برای اینکه مبل‌های تان زودتر خشک شوند پنجره خانه تان را باز کنید تا با جریان هوایی که ایجاد می‌شود پارچه مبل تان به خوبی و سریعتر خشک شوند.

 

 

مواردی که در هنگام تمیز کردن مبل‌ها باید بدانید:

 

 

در هنگام لکه بری مبل با استفاده از یک شوینده سعی کنید از مقداری آب برای رقیق کردن آن استفاده کنید این کار به مایع شستشو کنند این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر در بافت پارچه مبل اثر کند و باعث حذف لکه‌های عمقی درون بافت پارچه شود. یک مورد مهم دیگر در هنگام لکه بری مبل این است که ابتدا روش پاک کردن لکه را در قسمتی از مبل انجام دهید که قابل دید نباشد با این کار اگر از روند کار رازی نباشید مشکلی در شکل ظاهری مبل تان به وجود نمی‌آید و شما می‌توانید از روش‌های دیگر برای تمیز کردن مبل‌های تان استفاده کنید. اگر از تازه بودن لکه روی مبل خود مطمئن هستید بلا فاصله به کمک دستمال مرطوب بچه می‌توانید از شر لکه روی پارچه مبل خلاص شوید. بهترین نوع برای خشک کردن پارچه مبل استفاده از روش طبیعی است این کار به بافت مبل نیز آسیبی نمی‌زند.

 

 

تمیز کردن مبل چرمی:

 

 

تمیز کردن مبل‌های چرمی از یک اصول خاص پیروی می‌کند به طور مثال شما نمی‌توانید از آب برای تمیز کردن مبل‌های چرمی استفاده کنید چرا که وقتی آب خشک شود مواد معدنی موجود در آن روی مبل نمایان می‌شود. این امر به شدت ظاهر مبل‌های چرمی را زشت می‌کند. البته برای تمیز کردن مبل‌های چرمی توصیه می‌شود از دستگاه بخار پاکن استفاده کنید چرا که بخار هیچ گونه املاحی در خود ندارد از این رو پس از خشک شدن اثری از آن روی مبل‌های چرمی باقی نمی‌ماند. دقت داشته باشید از مواد شوینده‌ای استفاده کنید که به اندازه کافی مواد چربی، هم، چون روغن زیتون و یا روغن نارگیل و حتی دیگر روغن‌های طبیعی را در خود داشته باشد این کار نمای بسیار زیبایی را به مبل‌های چرمی می‌بخشد. همچنین روغن موجود در این شوینده‌ها باعث مقاوم شدن چرم از وجود آلاینده‌های می‌شود و در ضمن از خشک شدن و ترک برداشتن آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

 

 

مبل مهتاب
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت